... pro důstojné a aktivní stáří!

   Moderní 
          budova  
    Příjemné 
             okolí
   Poklidné 
        prostředí
 Nadstandardní 
             zázemí

O Domově Kateřinice

Domov Kateřinice se zavazuje poskytovat komplexní služby lidem nad 60 let věku, pro které je dlouhodobě složité žít soběstačně a spokojeně ve vlastním domácím prostředí zejména z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné fyzické osoby, ale nikoliv nepřetržitou kvalifikovanou léčebnou péči či hospitalizaci v nemocnici.

 

Kromě poskytnutí příjemného celoročního ubytování, vhodného a chutného jídelníčku, zajištění sociální a ošetřovatelské péče odborným personálem, je naší snahou podporovat uživatele v samostatnosti a dle jejich přání v aktivním trávení času, napomáhat upevňování vztahů s rodinou a blízkými.

Mezi naše přednosti řadíme také to, že uživatelé bydlí v samostatných bytech, obývají maximálně dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením a kuchyňskou linkou. Uživatel si pro vlastní spokojenost může pokoj dovybavit oblíbeným nábytkem a jinými doplňky, včetně květin a obrázků.

Vše s respektem k lidským právům a prostřednictvím individuální podpory.

Do zařízení bude pravidelně docházet praktický lékař, do budoucna je počítáno s ordinací lékaře přímo v prostorách Domova Kateřinice.

 

Zařízení se momentálně připravuje na zápis do registru poskytovatelů sociálních služeb (§ 85 odst. 1 zákona č. 108/2006 Sb. o sociálních službách) u Krajského úřadu Moravskoslezského kraje jako služba dle § 49 Domov pro seniory.

 

Kapacita Domova bude po dokončení 4. zamýšlené etapy umožňovat celoroční péči při plném obsazení 52 uživatelům, v jedno/dvoulůžkových pokojích. Více o jednotlivých etapách a dispozici pokojů a interiéru v sekci Popis Domova.